W tym miejscu chcieliśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą z zakresu leczenia chorób żył, skleroterapii i leczenia ran. Jesteśmy otwarci na wszelkie komentarze, więc zachęcamy do aktywnego udziału w rozbudowie tej sekcji naszej strony.

 

Zespół Podróżny

Objawy:
Zmęczenie, "ciężkość nóg", obrzęk oraz bolesność kończyn dolnych. Z chwilą dotarcia do celu podróży Twoje buty stają się zbyt ciasne.

Niebezpieczeństwo:
W wyniku braku ruchu powstaje zakrzep, który może spowodować zator płucny a w konsekwencji może stanowić zagrożenie dla życia.

Komu grozi "Zespół Podróżny"?
Osobom, u których stwierdzono zaburzenia żylne i czynnościowe, jak również dziedziczne skłonności do tych schorzeń. Pacjentom po przebytych ciężkich chorobach lub krótko po zabiegach chirurgicznych. Kobietom w ciąży, które są w szczególności narażone na zaburzenia żylne w kończynach dolnych.     

Jak zapobiec "Zespołowi Podróżnemu" ?

    poprzez ruch mięśni łydki (ruszaj stopą w górę i w dół), które wspomagają przepompowywanie krwi z powrotem do serca. Jeżeli jest taka możliwość to należy ułożyć kończyny dolne powyżej poziomu serca,

    poprzez częste wstawanie i spacer w miarę możliwości,

    poprzez picie dużej ilości płynów (uzupełniaj braki) z wyłączeniem alkoholu,

    poprzez noszenie medycznych wyrobów uciskowych SIGVARIS w I lub II klasie ucisku,

    należy zasięgnąć porady medycznej w sprawie ewentualnego leczenia farmakologicznego celem zredukowania ryzyka zakrzepicy